• Farebná

Zo života školy...

• Cestovateľský týždeň v ŠUF
      • 23. 9. 2021
      • V roku 2020, 2021 väčšina z nás nemohla cestovať tak ako predtým, a preto sa prvý stupeň Školy u Filipa rozhodol všetko dobehnúť na začiatku šk. roka. Deti cestovali po našej planéte, spoznávali národy a národnosti, ochutnávali z jednotlivých kultúr a čo bolo najlepšie, učili sa celý týždeň vonku, podľa plánu (nie podľa rozvrhu). Témy boli také zaujímavé, že predmety prestali existovať. Slovenský tanec, africký beh, čínske znaky, nosenie vody zo studne a iné zážitky, dobrodružstvá priniesli deťom nové vedomosti a rozvíjali ich životné zručností ako priateľstvo, spolupráca, riešenie problémov a rešpekt voči sebe, ale aj iným ľuďom... V cestovaní budeme pokračovať v srdci a v mysli v našej škole.

• Cestovateľský týždeň v ŠUF: viac
      • Ako to funguje v spoločnosti, akú stopu po sebe zanechajú žiaci triedy VLK?
      • 22. 9. 2021
      • V Škole u Filipa sa učíme v živote a pre život. Súčasťou vzdelávania je spoznávanie spoločnosti, jej fungovania, problémov a toho, akú úlohu v tom majú samosprávy, občianske združenia, neformálne skupiny. Vlci boli osobne navštíviť Centrum dobrovoľníctva, a Nadáciu Ekopolis. Diskutovali o tom, čo znamenajú pre spoločnosť mimovládne organizácie, či je dobrovoľníctvo naozaj dobrovoľné, zkadiaľ sa berú peniaze na projekty, čo sa s nimi dá zmeniť, a čo sa s nimi nedá zmeniť... Súčasťou ,,stopy,, ktoré zanechajú naši deviataci Vlci v spoločnosti bude aj ich osobný dobrovoľnícky projekt na ktorý sa pripravujú. Budeme ho spolu s Vami zdieľať.

• Ako to funguje v spoločnosti, akú stopu po sebe zanechajú žiaci triedy VLK?: viac
      • Začiatok šk. roka 2021/22
      • 2. 9. 2021
      • Milé deti, vážení rodičia,

vítame Vás v novom šk. roku 2021/22. Tešíme sa na spoločné učenie, zážitky a stretnutia.

Želáme si, aby sme čo najviac dní boli v škole a zdraví. Ďakujeme za pochopenie.

Dôležitá informácia:

Škola sa riadi opatreniami školského semaforu. Prehľad najdôležitejších opatrení:

• Začiatok šk. roka 2021/22: viac
  • Pre rodičov a žiakov

• Kalendár školy

• Nájdete nás aj na sociálnej sieti

• Partneri

Ďakujeme našim partnerom za spoluprácu.
    • {#1508} 1
    • {#1508} 2
    • {#1508} 4
    • Nadácia pre deti slovenska